Dilek Çankaya

Dilek Çankaya

DILEKC

Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Istanbul (Master Derecesi Yetişkin Eğitimi
Programı) ve (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans Programı) nı tamamlamıştır.

2001 -2002 yıllarında, Bir yıl süresince Küçük Eller Anaokulu nda  öğretmenlik ve psikolojik danışmanlık görevini bir arada yürütmüştür.
2002 -2005 Boğaziçi Üniversitesi, Araştırma Görevlisi, 2007 -2009 yılları arasında Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Psikolojik Danışman, 2006-2015 Boğaziçi Üniversitesi Yarı zamanlı öğretim görevlisi, , 2010/2013 yılları arasında Psikolojik Danışman olarak görev aldığı , Kanal D’de yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisindeki çocuk ,oyuncuların süreçlerinin takibi, ekibin çocukla çalışma prensiplerinin düzenlenmesi, senarist ile çocuklarla ilgili sahneler üzerinden çalışma yürütmek gibi görevleri üstlenmiştir.
Çankaya 2012 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin  kuruluş sürecinden itibaren yapılmakta olan raporlama ve araştırma süreçlerinde yer almıştır.

2008 yılından bu yana Çeşitli kurumlara İletişim Becerileri, Liderlik, Çatışma Çözümü, Birlikte Çalışma temaları ekseninde eğitimler ve seminer çalışmalarının yanı sıra,çeşitli eğitim kurumlarında Çalışan Ebeveyn ve Çocuk İletişimi, Kurum Kültürü, Etkili Öğretmenlik Becerileri ile ilgili eğitim çalışmaları yürütmektedir.

KED-Karşılaştırmalı Eğitim Derneği, Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği, ve
İLKYAR İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı, üyelikleri bulunmaktadır.