Ayşegül Denizci

Ayşegül Denizci

AYSEGUL

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Kız lisesi’nin ardından, Almanya’da Münih Fachhochschule’de Informatik okudu. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı sonrasında, “Cinsel Davranışın Kentsel Dinamikleri” teziyle  Davranış Bilimleri Psikoloji bölümününden mezun oldu.
Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli terapi sertifika programları ve eğitimler aldı; Bilişsel Davranışçı Terapi, Gestalt Terapi, Ericsonian Terapi, Executive Coaching, Ayrıca Psikoterapi Enstitüsü’nde Masterson ve Vamık Volkan, Moni Elkaim, Rodolfo De Bernando, Kriyaki Polychroni Pskytr. Dr. Murat Dokur İFTİ aile terapisi sertifikaları almıştır.

Sibernetik üzerine seminerlere katılmış, Debra Wylde, Robert Smith, Jeff Zeig, Robert Dilz başta olmak üzere Milton Ericson akademisinin üyelerinden eğitimler almıştır. 22 yaşında bir kız çocuk annesidir.

Bugüne kadar kurumsal ve kişisel ilişkileri geliştirme üzerine yüzün üzerinde yazı ve makale yayımlamış, seminerler vermiştir. Tegv, Kagider, kadın sığınma evleri başta olmak üzere bir çok sosyal sorumluluk projesinde görevler yapmıştır.

Felsefe, Sanat ve Bilim Derneği ve Aile Terapi Derneğine üyedir.

“SAHİCİ İLİŞKİLER” adında, internet üzerinden ilişki bulmak konusunda  bir kitaba ilişki danışmanı olarak katkıda bulunmuş, hala sitede web üzerinden ilişki danışmanlığı yapmaktadır. Halen İstanbul Psikiyatri Kliniğinde uzman klinik psikolog olarak çalışmaktadır.